• Zveme vás na úžasnou cestu manželství

Modlitba

Pane chválím Tě a děkuju za život, který si mi dal, za požehnání, které od Tebe dostávám, každý den, každou minutu, každou sekundu. Děkuju Ti za všechny hřivny, kterými jsi mě obdařil, za rozum, za zdraví, za radost, za dar víry – kdy si uvědomuji, jak moc jsem šťastný, že Tě mám, že Tě znám, že můžu s Tebou být a taky že si uvědomuji čím dál víc, jak jsem prázdný, když se točím k Tobě zády a nedávám Tě ve svém životě na 1. místo!

Chci Ti poděkovat za svoji skvělou ženu, kterou si pro mě vybral a spojil naše životy v jeden. Děkuju Ti za její dar víry, obrovského pochopení pro druhé lidi a umění v cítit se do jejich potřeb a naplňovat je, zdravého rozumu a obrovské lásky, kterou má v srdci.  Za to, že můžu cítit, že se navzájem milujeme a jsme spolu šťastní.

Chci Ti poděkovat, za kurz doprovázení – za všechny, kteří se na kurzu podílí, organizují ho a současně rozvíjí myšlenku papeže Františka.

Děkuju Ti za všechno co jsem se na kurzu naučil, čím vším mě kurz obohatil, jak krásný a naplňující čas to byl pro mě a moji manželku.

Děkuju Ti za všechny účastníky kurzu, za tu obrovskou rozdílnost, mezi námi všemi, ale zároveň za tu chuť být součástí Tvého plánu, která ze všech vyzařuje.

Pane chci Tě poprosit o naplnění Duchem svatým, abychom všude, tam kam nás pošleš, byli Tvými ústy, abychom slyšeli, to co máme slyšet a viděli, to co máme vidět.

Prosím Tě o to, abychom nikdy nezapomínali na to, že každý z nás je jedinečný, že každý z nás má svoji cestu, že každého z nás jsi obdařil svými hřivnami, kterým nemusíme rozumět, že každý z nás vyrůstal v nějakém prostředí, které ho formovalo u vytvářelo v něm svoje návyky.

Prosím tě o to, abych nikdy a nikde – nikoho neposuzoval!!

Ukaž nám prosím, jak si správně obou boty páru, který budeme doprovázet, aby nám i jim, ta společné cesta byla příjemná, laskavá, vzájemně obohacující. Ukaž nám prosím, abychom tomu páru, dokázali porozumět, dokázali je pochopit a byli pro ně voňavými manžely.

Pane věřím Ti celým srdcem a naplňuje mě obrovská radost, jak cítím, že jsi se mnou a máš mě rád. AMEN.