• Zveme vás na úžasnou cestu manželství

Zkušenosti s párovým doprovázením

S nabídkou, že bychom se s Janou mohli přihlásit do kurzu párového doprovázení, za námi přišel otec Jindřich Kotvrda. Obvykle na podobné návrhy odpovídám, že se – slovy filmové klasiky – nebudem pouštět do žádnejch větších akcí, ale tenhle se mi líbil. Napadlo mě, že kdyby podobná služba existovala už v době, kdy jsme se brali, ušetřili bychom si spoustu zbytečných nepříjemností. A když se naskytla možnost, jak někomu pomoci se podobným trablům vyhnout, měli bychom ji využít.
 
Kurz jsme absolvovali a jsem za to vděčný. Byl to příjemně strávený čas s příjemnými lidmi, získali jsme spoustu praktických znalostí a dovedností pro budoucí doprovázení a pro mě osobně byl hodně užitečný i v tom směru, že jsem si uvědomil ledacos o sobě a našem vztahu.
 
Doprovázet jsme začali asi rok a čtvrt po absolvování kurzu. Během téhle pauzy se mi většina těch znalostí a dovedností vykouřila z hlavy, ale jde to i tak. Před setkáním si vždycky čtu svoji závěrečnou práci, modlím se za nás čtyři a potom už to nechávám na Duchu svatém. Hlavní je nestresovat, prostě s těmi doprovázenými být, být tam pro ně, mluvit s nimi a na nic si nehrát.
 
Pavel, absolvent kurzu 2017
 
P. S. A když mám pocit, že to nejde podle mých představ, tak si vzpomenu, že
Úspěch není vždycky to, co vidíte